Vi söker ännu fler motiverade lärare!

Hudikskolan är en fristående grundskola i Hudiksvall. Vi startade den 2010 efter att ha bedrivit gymnasieskola sedan 2006. Vi är idag totalt 460 elever och ca 50 personal uppdelade i tre enheter, F-6, 7-9 och Gymnasiet.

Vi har inga åsikter om vilken bakgrund du har eller om du är nyutexaminerad eller erfaren. Vi söker dig som är engagerad och som är duktig på att motivera elever till att nå sina mål.

Vi söker nu motiverade lärare till:

År 7-9 i ämnena:
Engelska, tillträde omgående. Tjänsten kan utformas som både heltid och deltid.

År F-6:
Lärare F-3, tillträde till våren 2016

Vi vill att det framgår tydligt vilken behörighet du har. Om du fått din legitimation vill vi att du bifogar en kopia. Vi vill också ha en fullständig meritförteckning och ett personligt brev där du berättar vem du är och varför du söker tjänsten.
För mer information om tjänsten ring Lena Lingman, tel. 0650-541 540.
Vi tar emot ansökan via e-post: lena.lingman@hudikskolan.se